STRES a osobnost

Megan Fox je nejkrásnější 
Megan Fox velmi mladá a krásná herečka - také protistresové řešení

Stres je nepříznivá reakce lidi vystavených nadměrnému tlaku.

Není to onemocnění. Jestliže je stres intenzivní a pokračuje po určitou dobu, mohou se jeho následky u člověka projevovat v oblasti duševní i fyzické ( např. v podobě depresí, nervového zhroucení, nespavosti, nesoustředěnosti, nepřizpůsobivosti, únavy, bolesti hlavy, žaludku, šíje, zad, vysokého krevního tlaku a řady srdečních onemocnění).
To, co objevují, pochopí někteří až příliš pozdě, většinou po prvním infarktu nebo nervovém zhroucení.
Příliš mnoho stresu, hektický pracovní styl a každodenní pocit "nestíhání" jsou zdrojem vážných onemocnění. Přitom je inteligentní zacházení s vlastními schopnostmi a zdroji energie základním předpokladem osobního i profesního úspěchu.
Stále více přepracovaných manažerů zpomaluje a relaxuje, dobíjí baterky. Je to potřeba, aby mohli být i nadále kreativní a efektivní. Je to jednoduché, v době, kdy většina procesů probíhá stále rychleji s pomocí internetu, není nápadné, když někdo najde ještě rychlejší způsob, jak zásobit své zákazníky informacemi, službami nebo zbožím. Ten, kdo si dopřeje luxus mít čas pro zákazníky, nápadný je. V mnoha firmách je prostě módní působit přepracovaně a stresovaně, ovšem zákazníci nemají mnoho pochopení pro to, když je jejich partner unavený a podrážděný. Lidé, kteří zvládají své vlastní síly, budou v jednání se zákazníky i kolegy úspěšnější.

Touha po klidu a smysluplném zacházení s vlastními zásobami energie by neměla být maskováním pro lenost a nechuť do práce. Neboť pomalejší tempo nevede nutně k horším výkonům, trpělivý a odpočatý člověk je často výkonnější a kreativnější než ten, kdo se s vidinou všech úkolů a stresu nedokáže plně věnovat žádnému úkolu.

Třetí rozměr lidské osobnosti: Svědomitost ......Autoritářství
- Za positivní znaky se považují - píle, schopnost pracovat ve skupině, dobrý smysl pro organizaci, rozhodnost a vytrvalost.
- Negativní znaky vysokého skore je choulostivost, sklon k nutkavému chování, puntičkářství, tvrdohlavost, sklon k workoholismu.
Pozitivními znaky nízkého skore jsou spontaneita, uvolněnost, zaměření na větší počet úloh, zkoušení nových postupů.
Negativními znaky nízkého skore jsou choulostivost, útěk od nedokončené práce, nerozhodnost, chaotičnost, nedostatek odpovědnosti, váhavost, malá produktivita.

Model lidské osobnosti je pětirozměrový - ostatní rozebereme postupně v jiných sděleních, abyste přežili a neutrpěli STRES?!

Zdroj: Vzpoura deprivantů Lidská osobnost Nestvůry 48/49
Foto Megan Fox askmen.comMENU jsou štítky ne jídlo - tady najdete všechny odkazy

Áji Alena Vránová Alessandra Mignacca Amazing Grace Amerika AMOR UT LACRIMA Anna Netrebko Anne Sophie Mutter Antická mytologie Antonio Vivaldi Banán Benátky - Italie Bílá růže Boney M Božejáci Brilianty Bylinky Celline Dion Cesta pro lásku cestování Cinderella Citáty Čajkovskij Tschaikowsky Čtyřčata Dělání Den pro tebe Dětská radost Diamanty Divoký horský tymián Dobré jídlo Dobrý vtip Donald Trump Drupi Dvojčata a housle Edith Piaf El Condor Pasa Enrico Iglesias Enya Fernando Lopez Folklorní slavnosti Fotogalerie celebrity Fotografie Gianna Nannini Goodbye My Lover Heligonka Historie našeho mládí Hmyz Hněv milenců Hory Houbaření Houby Hudba pro radost Hvězdy Chile - Atacama Chile - Patagonie Chtíc aby spal Internet Írán Irsko It's a Long Way to Tipperary Jahody Jea Paul Belmondo Jen pro ten dnešní den Ježíšek Jiří Vašíček Jít pro lásku Jižní Amerika John Denver Jordánsko Josef naše láska Judith Durham The Seekers Kanada - USA Karel Kryl Karel Kryl a Láska bláznivá Keep smiling Kocourek kodex Koledy Kolotoč svět Komentář Korsika Krajino krajino Krásná dudačka Krásné je žít Květinové štěstí Kvítek jabloňový Kylie Minogue Lada Láska Laura Lavičky Leonardo da Vinci Les Letectví a kosmonautika Léto Líbej mě Lída Baarová Lidová muzika Lidové písně Lindsey Stirling Lipový čaj Loudá se půlměsíc Love Story Maceška Marcus Tullius CICERO Marie Rottrová Megan Fox memory Merry Christmas Michael Jackson Mike Oldfield Milan Kundera Mireille Mathieu Mix videa Modlitba Modrý sarafán Moře Most přes řeku Kwai Moudro pro tento den Mustangs Nana Mouskouri Naše kuchyně O Shenandoah Ocamova břitva Olivový olej Olympic Once Upon A Time In The West Osobnosti foto i videa Ostrov Ovidius Paměť Paul Anka Diana Peníze Perský kocourek Sammuel Peru Petr Novák Petra Petula Clark Phil Collins Pivní etický kodex Poděkování Poušť Praha matka měst Prezident Prodaná nevěsta Přátelství Předehra Případy Příroda a my Příroda a zdraví Příroda kvete Přítel Psychosomatická medicina Radkin Honzák Radůza Rande Rangers Rebelové - Mně se líbí Bob Red Hot Richard Adam Rita Pavone Rock and roll Roční období a my Rodina Roman Šebrle Řecko Řeka Sám se sebou Sammuel Santorini SERIÁL Sestra sestřička Sex Music Shakira Sissel Sladké višně Slovensko Smích Spánek Srdce jako kámen Stres Sulika Svatba Svoboda je štěstí Šperky Šťastné dětství Štěstí Švýcarský salašnický pes Tenkrát Tenkrát na západě The Shadows Tine Thing Helseth Trompete Trubka Twist U Zborova Úsměv Úsměv Anny Úsměv pro mne Úvod Úvod a přivítání Václav Havel Vanessa Mae Vánoce Verše jako píseň Veverka Videa o lásce Víno a enologie Vitaminy Vivaldi Vlado Kumpan Vosa útočná Vosy Vtipy a humor Výlety Vyznání pro Pepču Vzpomínky W. A. Mozart: Turecký pochod Waldemar Matuška Webové kamery Weekend What is love When I Fall In Love Yvetta Simonová Yvonne Přenosilová Zahrada Zakynthos Zaláskujte se Zamilovaný Závrať lásky Zdeničko má Zelenina Zlatá šedesátá

OBLÍBENÉ a VYBRANÉ

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...