STRES a osobnost

Megan Fox je nejkrásnější 
Megan Fox velmi mladá a krásná herečka - také protistresové řešení

Stres je nepříznivá reakce lidi vystavených nadměrnému tlaku.

Není to onemocnění. Jestliže je stres intenzivní a pokračuje po určitou dobu, mohou se jeho následky u člověka projevovat v oblasti duševní i fyzické ( např. v podobě depresí, nervového zhroucení, nespavosti, nesoustředěnosti, nepřizpůsobivosti, únavy, bolesti hlavy, žaludku, šíje, zad, vysokého krevního tlaku a řady srdečních onemocnění).
To, co objevují, pochopí někteří až příliš pozdě, většinou po prvním infarktu nebo nervovém zhroucení.
Příliš mnoho stresu, hektický pracovní styl a každodenní pocit "nestíhání" jsou zdrojem vážných onemocnění. Přitom je inteligentní zacházení s vlastními schopnostmi a zdroji energie základním předpokladem osobního i profesního úspěchu.
Stále více přepracovaných manažerů zpomaluje a relaxuje, dobíjí baterky. Je to potřeba, aby mohli být i nadále kreativní a efektivní. Je to jednoduché, v době, kdy většina procesů probíhá stále rychleji s pomocí internetu, není nápadné, když někdo najde ještě rychlejší způsob, jak zásobit své zákazníky informacemi, službami nebo zbožím. Ten, kdo si dopřeje luxus mít čas pro zákazníky, nápadný je. V mnoha firmách je prostě módní působit přepracovaně a stresovaně, ovšem zákazníci nemají mnoho pochopení pro to, když je jejich partner unavený a podrážděný. Lidé, kteří zvládají své vlastní síly, budou v jednání se zákazníky i kolegy úspěšnější.

Touha po klidu a smysluplném zacházení s vlastními zásobami energie by neměla být maskováním pro lenost a nechuť do práce. Neboť pomalejší tempo nevede nutně k horším výkonům, trpělivý a odpočatý člověk je často výkonnější a kreativnější než ten, kdo se s vidinou všech úkolů a stresu nedokáže plně věnovat žádnému úkolu.

Třetí rozměr lidské osobnosti: Svědomitost ......Autoritářství
- Za positivní znaky se považují - píle, schopnost pracovat ve skupině, dobrý smysl pro organizaci, rozhodnost a vytrvalost.
- Negativní znaky vysokého skore je choulostivost, sklon k nutkavému chování, puntičkářství, tvrdohlavost, sklon k workoholismu.
Pozitivními znaky nízkého skore jsou spontaneita, uvolněnost, zaměření na větší počet úloh, zkoušení nových postupů.
Negativními znaky nízkého skore jsou choulostivost, útěk od nedokončené práce, nerozhodnost, chaotičnost, nedostatek odpovědnosti, váhavost, malá produktivita.

Model lidské osobnosti je pětirozměrový - ostatní rozebereme postupně v jiných sděleních, abyste přežili a neutrpěli STRES?!

Zdroj: Vzpoura deprivantů Lidská osobnost Nestvůry 48/49
Foto Megan Fox askmen.comOBLÍBENÉ a VYBRANÉ

MENU:

memory Osobnosti foto i videa Fotogalerie celebrity Historie našeho mládí cestování Internet Krásné je žít kodex Štěstí Zaláskujte se Fotografie Příroda a zdraví Láska Cesta pro lásku Videa o lásce Roční období a my Svoboda je štěstí Hory Řecko Hudba pro radost Marie Rottrová Moudro pro tento den Trompete Weekend Benátky - Italie Den pro tebe Folklorní slavnosti Květinové štěstí Vzpomínky What is love Zakynthos Závrať lásky Šťastné dětství Heligonka Irsko Kanada - USA Karel Kryl a Láska bláznivá Korsika Lavičky Letectví a kosmonautika Love Story Líbej mě Přátelství Slovensko Sám se sebou Trubka Verše jako píseň Vlado Kumpan Vtipy a humor Zamilovaný Úsměv Úsměv pro mne Dobré jídlo Dobrý vtip Krajino krajino Lidová muzika Lidové písně Petr Novák Příroda kvete Srdce jako kámen Tine Thing Helseth Vánoce Víno a enologie Waldemar Matuška Úsměv Anny Úvod Anne Sophie Mutter Celline Dion Citáty Dělání Dětská radost Hněv milenců Jahody Jen pro ten dnešní den Josef naše láska Jít pro lásku Koledy Komentář Krásná dudačka Lindsey Stirling Merry Christmas Mike Oldfield Once Upon A Time In The West Paměť Peníze Poděkování Praha matka měst Příroda a my Rock and roll Rodina Smích The Shadows Vivaldi Výlety Zlatá šedesátá Írán AMOR UT LACRIMA Alena Vránová Alessandra Mignacca Amazing Grace Anna Netrebko Antická mytologie Antonio Vivaldi Banán Boney M Božejáci Brilianty Bylinky Bílá růže Chile - Atacama Chile - Patagonie Chtíc aby spal Cinderella Diamanty Divoký horský tymián Drupi Dvojčata a housle Edith Piaf El Condor Pasa Enrico Iglesias Enya Fernando Lopez Gianna Nannini Goodbye My Lover Hmyz Houbaření Houby Hvězdy It's a Long Way to Tipperary Jea Paul Belmondo Ježíšek Jiří Vašíček John Denver Jordánsko Judith Durham The Seekers Karel Kryl Keep smiling Kocourek Kolotoč svět Kvítek jabloňový Kylie Minogue Lada Laura Leonardo da Vinci Les Lipový čaj Loudá se půlměsíc Léto Lída Baarová Maceška Marcus Tullius CICERO Megan Fox Michael Jackson Milan Kundera Mireille Mathieu Mix videa Modlitba Modrý sarafán Most přes řeku Kwai Moře Mustangs Nana Mouskouri Naše kuchyně O Shenandoah Ocamova břitva Olivový olej Olympic Ostrov Ovidius Paul Anka Diana Perský kocourek Sammuel Peru Petra Petula Clark Phil Collins Pivní etický kodex Prodaná nevěsta Psychosomatická medicina Předehra Případy Přítel Radkin Honzák Radůza Rande Rangers Rebelové - Mně se líbí Bob Red Hot Richard Adam Rita Pavone Roman Šebrle SERIÁL Sammuel Santorini Sestra sestřička Sex Music Shakira Sissel Sladké višně Spánek Stres Sulika Svatba Tenkrát Tenkrát na západě Twist U Zborova Vanessa Mae Veverka Vitaminy Vosa útočná Vosy Vyznání pro Pepču Václav Havel W. A. Mozart: Turecký pochod Webové kamery When I Fall In Love Yvetta Simonová Yvonne Přenosilová Zahrada Zdeničko má Zelenina Áji Úvod a přivítání Čajkovskij Tschaikowsky Čtyřčata Šperky Švýcarský salašnický pes

Vybraný příspěvek

Měsíční jahody. V předjaří zasejete a v létě již sklízíte odměnu, která postupně dozrává až do podzimu. Jahody, Zahrada, Květinové štěstí

Měsíční jahody Ze semen se pěstují takzvané měsíční jahody Starší odrůda Rujana plodí celý rok, její plody jsou voňavé a sladké skor...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...