Petula Clark a svobodné mládí v nesvobodě socialismu. Petula Clark "This Is My Song" in Stereo

Nosily se už minisukně a na jaře dívky vypadaly jako víly.

Promiňte mi to, vážení Petula Clark je všude. Vzpomínám na ty časy a úplně mě dostaly ty její písně. Byla to doba mládí a proto krásná.


Nosily se už minisukně a na jaře dívky vypadaly jako víly.
Vydrželi jsme všechno, májové průvody i zkoušky z marxismu-leninismu. Věděli jsme svoje. Žili jsme mládím, studiem, krásou, nadšením a zpívali s kytarou. Už vyrůstala generace krásných mladých lidí. Znali jsme co to je nový život. Radio Laxemberk -Luxembourg (laxík) hrálo všude. Svobodná Evropa nebyla Evropská Unie jako dnes instituce kdesi v Belgii, ale Radio Free Europe a tam pod rachotem rušiček zpíval Karel Kryl (teď jsem možná časově nepřesný) spíše po r.68. Co více psát pamětníci, tyto videa nebyla, byly jsme rádi, že hrálo staré radio.
Ale těší mne diskuze na You Tube, kde to vy mladí podrobně diskutujete v anglickém jazyce (více ti svobodně narození - už západní)
Přibyly vrásky, prošedivěli jsme, přibrali na váze z těch dobrot na pultech obchodů.
Bojovali jsme úporně a úspěšně s dobou daleko horší, a že byla dlouhá, tak dlouhá; o tom se může vyprávět. Proč si tedy když jsou dostupné songy mladých let nezavzpomínat. Až teď jsou díky Google dostupná, vylepšená a chodí na každém počítači s Adobe Flash. Všude reklamy, které vydělají na aplikace co nabízí Google. Pro studenty jsou programy free.  
Trvejte na svobodě člověka, potlačujte bariery internetu. Slušnost, znalost, poznání věda a usilovná práce v životě pomohou vytvořit nový svět, evropský i euroatlantický. My jsme cestovat nemohli. Jak a proč se ptejte. Internet sbližuje světy, překonává vzdálenosti, moře i hory.
Na těchto webových stránkách je spousta fotografií z cest v kvalitě, jako tehdejší fotoaparát Pionýr nebo Flexaret nemohl poskytnout. Kamery byly těžko sehnat, jen ty na kličku a péro - Admira a film se při promítání trhal a propaloval. Ještě dnes nemám převedeny tyto cenné filmy z doby na digitální. Není čas. Spěcháme. Ale historická hodnota je obrovská. Ležíte tam ještě v kočárku a padá vám dudlík...
Videa a songy se tenkrát, aby byly barevné nějak barvily. Dnes digitální technika, to je něco jiného. I počítač teď rychle stárne. Každý den, každý měsíc, každý rok se děje změna. Tak skončím, podložka s ventilátorem Belkin pod notebookem pěkně fouká, až je mi zima.

OBLÍBENÉ a VYBRANÉ

MENU jsou štítky ne jídlo - tady najdete všechny odkazy

Áji Alena Vránová Alessandra Mignacca Amazing Grace Amerika AMOR UT LACRIMA Anna Netrebko Anne Sophie Mutter Antická mytologie Antonio Vivaldi Banán Benátky - Italie Bílá růže Boney M Borůvky Božejáci Brilianty Bylinky Celline Dion Cesta pro lásku cestování Cinderella Citáty Čajkovskij Tschaikowsky Čtyřčata Dělání Den pro tebe Dětská radost Diamanty Divoký horský tymián Dobré jídlo Dobrý vtip Donald Trump Drupi Dvojčata a housle Edith Piaf El Condor Pasa Enrico Iglesias Enrique Iglesias Enya Fernando Lopez Folklorní slavnosti Fotogalerie celebrity Fotografie Gianna Nannini Goodbye My Lover Heligonka Historie našeho mládí Hmyz Hněv milenců Hory Houbaření Houby Hudba pro radost Hvězdy Chile - Atacama Chile - Patagonie Chtíc aby spal Internet Írán Irsko It's a Long Way to Tipperary Jahody Jea Paul Belmondo Jen pro ten dnešní den Ježíšek Jiří Vašíček Jít pro lásku Jižní Amerika Jogurt John Denver Jordánsko Josef naše láska Judith Durham The Seekers Kanada - USA Karel Kryl Karel Kryl a Láska bláznivá Keep smiling Kocourek kodex Koledy Kolotoč svět Komentář Korsika Krajino krajino Krásná dudačka Krásné je žít Květinové štěstí Kvítek jabloňový Kylie Minogue Lada Láska Laura Lavičky Leonardo da Vinci Les Letectví a kosmonautika Léto Líbej mě Lída Baarová Lidová muzika Lidové písně Lindsey Stirling Lipový čaj Lívance Loudá se půlměsíc Love Story Maceška Marcus Tullius CICERO Marie Rottrová Megan Fox memory Merry Christmas Michael Jackson Mike Oldfield Milan Kundera Mireille Mathieu Mix videa Modlitba Modrý sarafán Moře Most přes řeku Kwai Moudro pro tento den Mustangs Nana Mouskouri Naše kuchyně O Shenandoah Ocamova břitva Olivový olej Olympic Once Upon A Time In The West Osobnosti foto i videa Ostrov Ovidius Paměť Paul Anka Diana Peníze Perský kocourek Sammuel Peru Petr Novák Petra Petula Clark Phil Collins Pivní etický kodex Poděkování Poušť Praha matka měst Prezident Prodaná nevěsta Přátelství Předehra Případy Příroda a my Příroda a zdraví Příroda kvete Přítel Psychosomatická medicina Radkin Honzák Radůza Rande Rangers Rebelové - Mně se líbí Bob Red Hot Richard Adam Rita Pavone Rock and roll Roční období a my Rodina Roman Šebrle Řecko Řeka Sám se sebou Sammuel Santorini SERIÁL Sestra sestřička Sex Music Shakira Sissel Sladké višně Slovensko Smích Spánek Srdce jako kámen Stres Sulika Svatba Svoboda je štěstí Šperky Šťastné dětství Štěstí Švýcarský salašnický pes Tenkrát Tenkrát na západě The Shadows Tine Thing Helseth Trompete Trubka Twist U Zborova Úsměv Úsměv Anny Úsměv pro mne Úvod Úvod a přivítání Václav Havel Vanessa Mae Vánoce Verše jako píseň Veverka Videa o lásce Víno a enologie Vitaminy Vivaldi Vlado Kumpan Vosa útočná Vosy Vtipy a humor Výlety Vyznání pro Pepču Vzpomínky W. A. Mozart: Turecký pochod Waldemar Matuška Webové kamery Weekend What is love When I Fall In Love Yvetta Simonová Yvonne Přenosilová Zahrada Zakynthos Zaláskujte se Zamilovaný Závrať lásky Zdeničko má Zelenina Zlatá šedesátá