Štěstí Marie Rottrová Optimismus a Tisíc tváří lásky

Marie Rottrová
Štěstí
pro svou kondici nedělám téměř nic. Ale jsem činorodý člověk, nedokážu dlouho posedávat a vždycky si najdu nějakou práci. A taky jsem střídmá v jídle i pití, neflámuju a chodím včas spát. Tak se žilo i v naší rodině, ve které jsem vyrůstala.
Cítíte se po koncertě unavená? Mnoho lidí ani netuší, jak je příprava na něj náročná. Zkuste našim čtenářům přiblížit zákulisí příprav...
Většina koncertů se odehrává mimo Prahu, to znamená, že někdy cestuji i tři sta kilometrů. Jezdím většinou s pianistou Petrem Freundem, který řídí. Odpoledne doma aspoň půl hodiny zpívám, abych trochu rozvibrovala hlasivky. Když přijedeme na místo, máme s kapelou zvukovou zkoušku, následuje líčení, česání, vypiju si kávičku, spoustu vody a jdu na jeviště. Po koncertě jsem v jakési euforii, podepisuju se divákům, s některými se i vyfotím. Když potom jedeme domů, jsem ráda, že neřídím a můžu v autě odpočívat.
Na svých písních se často podílíte autorsky. Kde se vám nejlépe pracuje? V klidu a tichu nebo naopak potřebujete kolem sebe živo?
To moje skládání je velmi živelné. Když se mi vybaví slova na nějakou melodii, úplně mě to pohltí a text je za den dva hotový. Několik jsem jich napsala během jízdy autem, to pak každou chvíli zastavuju na odpočívadle a dělám si poznámky. Složila jsem i pár melodií. Je to vždycky impulzivní, slova mě musí hodně zaujmout.
Jakým směrem se nyní ubíráte? Můžeme čekat oživení vašeho repertoáru nějakou novinkou?
Mám připravený materiál na nové CD, některé písničky jsou moc pěkné. Hned po prázdninách na něm začnu pracovat. Těším se, že si rozšířím repertoár.
Jste zpěvačkou a zároveň mámou. Obě tyto role jsou náročné samy o sobě, natož skloubit je dohromady. Dařilo se vám držet jazýček vah uprostřed?
Když se pěvecké kariéře věnuje muž, má to lehčí, protože o domácnost a děti se stará žena. Já jsem to jako rozvedená měla těžší, a tak mi byla oporou maminka. Byla jsem hodně vytížená koncerty, natáčením, televizí a podobně. Snažila jsem se to klukům vynahradit, jak jen jsem mohla. Už ale vím, že to nestačilo. Děti potřebují maminku doma. Dneska je mi to líto, a kdyby to šlo vrátit, zařídila bych se jinak. Ale brala jsem je často na koncerty, doma s námi poslouchali muziku a tak se dnes oba živí hudbou a jsou úspěšní.
Stále z vás čiší optimismus. Existuje i jiná Marie Rottrová? Zamračená, nevrlá, zkrátka bez nálady?
Já jsem opravdu rozená optimistka, mívám od rána dobrou náladu a doufám, že ji šířím i ve svém okolí. A když mě někdy přepadnou chmury, tak to netrvá dlouho. Ale zamračená a nevrlá nebývám, to bych sama se sebou nevydržela.
Jak nejraději odpočíváte? Aktivním pohybem nebo se radši natáhnete na zahradu a užíváte si sladkého nicnedělání?
Mám ráda jaro, připravuju si zahradu, nakupuju kytky do venkovních nádob a taky si ráda pořizuju nové oblečení. V létě trávím většinu času na zahradě, ráda plavu, peču vnoučkům ovocné koláče a vyrábím džem z rybízu, jahod a meruněk. Občas si zahraju tenis, chodíme na houby. Dva týdny jsem u moře v Toskánsku a potom mířím do Beskyd a na Šumavu. Nezpívám, nemám žádné koncerty.
Podzim je obdobím špatných nálad. Dostihne vás někdy tento stav? A pokud na vás špatná nálada dosedne, jak se jí zbavujete?

Na podzim začíná společenská sezona, koncerty, firemní večírky a různá natáčení pro televizi. Jsem dost zaměstnaná a na špatnou náladu nemívám čas. Na podzim navíc slavíme v rodině narozeniny a svátky a to je přece důvod k radosti!
V tomto čísle se ve velké míře věnujeme různým detoxikačním procedurám. Vyzkoušela jste někdy "očistu organismu"?
Na jaře hlídám u potoka první kopřivy a dělám si vývar, který přes den popíjím. Taky jsem kdysi zkoušela dva měsíce makrobiotickou stravu, zkraje to bylo prima, ale potom jsem s tím přestala, protože mi to nesvědčilo. Ale skvěle prý detoxikuje organismus červené víno, a tak si ho večer s mírou dopřávám.

Štěstí co jsi zved v náručí zpívá Marie Rottrová svým působivým, sexy hlasem.

Zdroj: vybráno z rozhovoru českého magazínu

OBLÍBENÉ a VYBRANÉ

MENU:

memory Osobnosti foto i videa Fotogalerie celebrity Historie našeho mládí cestování Internet Krásné je žít kodex Štěstí Zaláskujte se Fotografie Příroda a zdraví Láska Cesta pro lásku Videa o lásce Roční období a my Svoboda je štěstí Hory Řecko Hudba pro radost Marie Rottrová Moudro pro tento den Trompete Weekend Benátky - Italie Den pro tebe Folklorní slavnosti Květinové štěstí Vzpomínky What is love Zakynthos Závrať lásky Šťastné dětství Heligonka Irsko Kanada - USA Karel Kryl a Láska bláznivá Korsika Lavičky Letectví a kosmonautika Love Story Líbej mě Přátelství Slovensko Sám se sebou Trubka Verše jako píseň Vlado Kumpan Vtipy a humor Zamilovaný Úsměv Úsměv pro mne Dobré jídlo Dobrý vtip Krajino krajino Lidová muzika Lidové písně Petr Novák Příroda kvete Srdce jako kámen Tine Thing Helseth Vánoce Víno a enologie Waldemar Matuška Úsměv Anny Úvod Anne Sophie Mutter Celline Dion Citáty Dělání Dětská radost Hněv milenců Jahody Jen pro ten dnešní den Josef naše láska Jít pro lásku Koledy Komentář Krásná dudačka Lindsey Stirling Merry Christmas Mike Oldfield Once Upon A Time In The West Paměť Peníze Poděkování Praha matka měst Příroda a my Rock and roll Rodina Smích The Shadows Vivaldi Výlety Zlatá šedesátá Írán AMOR UT LACRIMA Alena Vránová Alessandra Mignacca Amazing Grace Anna Netrebko Antická mytologie Antonio Vivaldi Banán Boney M Božejáci Brilianty Bylinky Bílá růže Chile - Atacama Chile - Patagonie Chtíc aby spal Cinderella Diamanty Divoký horský tymián Drupi Dvojčata a housle Edith Piaf El Condor Pasa Enrico Iglesias Enya Fernando Lopez Gianna Nannini Goodbye My Lover Hmyz Houbaření Houby Hvězdy It's a Long Way to Tipperary Jea Paul Belmondo Ježíšek Jiří Vašíček John Denver Jordánsko Judith Durham The Seekers Karel Kryl Keep smiling Kocourek Kolotoč svět Kvítek jabloňový Kylie Minogue Lada Laura Leonardo da Vinci Les Lipový čaj Loudá se půlměsíc Léto Lída Baarová Maceška Marcus Tullius CICERO Megan Fox Michael Jackson Milan Kundera Mireille Mathieu Mix videa Modlitba Modrý sarafán Most přes řeku Kwai Moře Mustangs Nana Mouskouri Naše kuchyně O Shenandoah Ocamova břitva Olivový olej Olympic Ostrov Ovidius Paul Anka Diana Perský kocourek Sammuel Peru Petra Petula Clark Phil Collins Pivní etický kodex Prodaná nevěsta Psychosomatická medicina Předehra Případy Přítel Radkin Honzák Radůza Rande Rangers Rebelové - Mně se líbí Bob Red Hot Richard Adam Rita Pavone Roman Šebrle SERIÁL Sammuel Santorini Sestra sestřička Sex Music Shakira Sissel Sladké višně Spánek Stres Sulika Svatba Tenkrát Tenkrát na západě Twist U Zborova Vanessa Mae Veverka Vitaminy Vosa útočná Vosy Vyznání pro Pepču Václav Havel W. A. Mozart: Turecký pochod Webové kamery When I Fall In Love Yvetta Simonová Yvonne Přenosilová Zahrada Zdeničko má Zelenina Áji Úvod a přivítání Čajkovskij Tschaikowsky Čtyřčata Šperky Švýcarský salašnický pes

Vybraný příspěvek

Měsíční jahody. V předjaří zasejete a v létě již sklízíte odměnu, která postupně dozrává až do podzimu. Jahody, Zahrada, Květinové štěstí

Měsíční jahody Ze semen se pěstují takzvané měsíční jahody Starší odrůda Rujana plodí celý rok, její plody jsou voňavé a sladké skor...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...