Nobelova cena za mír rok 2009 President USA Barack Obama


Barack Obama navrhuje přípitek Alfredu Nobelovi na Nobelovu cenu za mír banket v Grand Hotelu v Oslo, Norsko, 10. prosince 2009.

Nobelova cena za mír 2009

Norský Nobelův výbor rozhodl, že Nobelovu cenu za mír pro rok 2009 má být udělena prezidentovi Barack Obamovi za jeho mimořádné úsilí k posílení mezinárodní diplomacie a spolupráci mezi národy. Výbor přidal zvláštní význam vize Obama a práce pro svět bez jaderných zbraní.

Obama jako prezident vytvořil nové klima v mezinárodní politice. Mnohostranné diplomacie znovu získala ústřední postavení, s důrazem na úlohu, kterou OSN a dalších mezinárodních institucí mohou hrát. Dialog a jednání jsou preferovány jako nástroje pro řešení i nejnáročnější mezinárodní konflikty. Vizi světa bez jaderných zbraní silně podnítila odzbrojení a kontroly zbrojení jednání. Díky iniciativě Obama, v USA je nyní konstruktivnější úloha při řešení velkých problémů klimatických změn, kterým svět čelí. Demokracie a lidská práva musí být posílena.
Jen velmi zřídka je osoba, která má ve stejném rozsahu jako Obama zachytil pozornost celého světa, a vzhledem k jeho lidem naději na lepší budoucnost. Jeho diplomacie je založena na představě, že ti, kteří mají vést svět, tak musí učinit na základě hodnot a postojů, které jsou sdíleny většina světové populace.
Po dobu 108 let, Norský Nobelův výbor snaží stimulovat přesně, že mezinárodní politika a postoje těch, pro které je nyní Obama předním světovým mluvčí. Výbor podporuje Obamu odvolání, že "Nyní je čas pro všechny z nás, aby svůj díl zodpovědnosti za globální odpověď na globální výzvy."

Read more - čtěte více stenografováno z online překladu CT24 .

OBLÍBENÉ a VYBRANÉ

MENU:

memory Osobnosti foto i videa Fotogalerie celebrity Historie našeho mládí cestování Internet Krásné je žít kodex Štěstí Zaláskujte se Fotografie Příroda a zdraví Láska Cesta pro lásku Videa o lásce Roční období a my Svoboda je štěstí Hory Řecko Hudba pro radost Marie Rottrová Moudro pro tento den Trompete Weekend Benátky - Italie Den pro tebe Folklorní slavnosti Květinové štěstí Vzpomínky What is love Zakynthos Závrať lásky Šťastné dětství Heligonka Irsko Kanada - USA Karel Kryl a Láska bláznivá Korsika Lavičky Letectví a kosmonautika Love Story Líbej mě Přátelství Slovensko Sám se sebou Trubka Verše jako píseň Vlado Kumpan Vtipy a humor Zamilovaný Úsměv Úsměv pro mne Dobré jídlo Dobrý vtip Krajino krajino Lidová muzika Lidové písně Petr Novák Příroda kvete Srdce jako kámen Tine Thing Helseth Vánoce Víno a enologie Waldemar Matuška Úsměv Anny Úvod Anne Sophie Mutter Celline Dion Citáty Dělání Dětská radost Hněv milenců Jahody Jen pro ten dnešní den Josef naše láska Jít pro lásku Koledy Komentář Krásná dudačka Lindsey Stirling Merry Christmas Mike Oldfield Once Upon A Time In The West Paměť Peníze Poděkování Praha matka měst Příroda a my Rock and roll Rodina Smích The Shadows Vivaldi Výlety Zlatá šedesátá Írán AMOR UT LACRIMA Alena Vránová Alessandra Mignacca Amazing Grace Anna Netrebko Antická mytologie Antonio Vivaldi Banán Boney M Božejáci Brilianty Bylinky Bílá růže Chile - Atacama Chile - Patagonie Chtíc aby spal Cinderella Diamanty Divoký horský tymián Drupi Dvojčata a housle Edith Piaf El Condor Pasa Enrico Iglesias Enya Fernando Lopez Gianna Nannini Goodbye My Lover Hmyz Houbaření Houby Hvězdy It's a Long Way to Tipperary Jea Paul Belmondo Ježíšek Jiří Vašíček John Denver Jordánsko Judith Durham The Seekers Karel Kryl Keep smiling Kocourek Kolotoč svět Kvítek jabloňový Kylie Minogue Lada Leonardo da Vinci Les Lipový čaj Loudá se půlměsíc Léto Lída Baarová Maceška Marcus Tullius CICERO Megan Fox Michael Jackson Milan Kundera Mireille Mathieu Mix videa Modlitba Modrý sarafán Most přes řeku Kwai Moře Mustangs Nana Mouskouri Naše kuchyně O Shenandoah Ocamova břitva Olivový olej Olympic Ostrov Ovidius Paul Anka Diana Perský kocourek Sammuel Peru Petra Petula Clark Phil Collins Pivní etický kodex Prodaná nevěsta Psychosomatická medicina Předehra Přítel Radkin Honzák Radůza Rande Rangers Rebelové - Mně se líbí Bob Red Hot Richard Adam Rita Pavone Roman Šebrle Sammuel Santorini Sestra sestřička Sex Music Shakira Sissel Sladké višně Spánek Stres Sulika Svatba Tenkrát Tenkrát na západě Twist U Zborova Vanessa Mae Veverka Vitaminy Vosa útočná Vosy Vyznání pro Pepču Václav Havel W. A. Mozart: Turecký pochod Webové kamery When I Fall In Love Yvetta Simonová Yvonne Přenosilová Zahrada Zdeničko má Zelenina Áji Úvod a přivítání Čajkovskij Tschaikowsky Čtyřčata Šperky Švýcarský salašnický pes

Vybraný příspěvek

Měsíční jahody. V předjaří zasejete a v létě již sklízíte odměnu, která postupně dozrává až do podzimu. Jahody, Zahrada, Květinové štěstí

Měsíční jahody Ze semen se pěstují takzvané měsíční jahody. Starší odrůda Rujana plodí celý rok, její plody jsou voňavé a sladké skoro ...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...