Několik tipů jak na stažení videa

PrintScreen Johnny Cash na AshampooClipFinder
V době kdy jsem toto převzal ze zkušenosti někoho jiného na netu, to bylo velmi aktuální. Ale i dnes je to poznání jak na ty videa nebo jak stáhnout, když není tlačítko nebo odkaz na vložit (embed). Lze použít i tento postup.
Nejnovější prohlížeče Mozilla Firefox mohou instalovat rozšíření Download Helper a jiné, Opera už má také rozšíření, které umístí tlačítko přímo na přehrávač YouTube, až se toho leknete, že to nevidíte...

Ne vždy jde video stáhnout tak, že na něj kliknete pravým tlačítkem myši a v kontextovém menu vyberete možnost “Uložit jako …”.

Tak například video z těchto stránek

http://www.vymik-tv.cz/index.php mesic=7&rok=2008&akt=2&player=wmp&cesta=http://www.live1.acvyskov.cz/play.php?what=10867
stáhnete např. tak, že zjistíte adresu videa (ta je potřeba téměř vždy) - na spuštěné video (někam do obrazu) kliknete pravým tlačítkem myši a zvolíte možnost “Vlastnosti“, na záložce “Soubor” pak naleznete pod odkazem “Umístění” adresu videa, v tomto případě http://www.live1.acvyskov.cz/play.php?what=10867, kterou můžete zkopírovat, vložit do adresního pole internetového vyhledávače a stisknout enter.
Dostanete na výběr, zda chcete soubor otevřít nebo uložit. Při uložení byste však uložili pouze seznam stop, vyberte možnost “Otevřít“, jestliže máte nainstalovaný Windows Media Player, tak se Vám v něm ihned spustí přehrávání daného videa.
Klikněte na “Soubor” - “Uložit médium jako …” a pak “Uložit“. Soubor se Vám uloží s příponou php. Pak už případně stačí jen příponu přepsat na avi a je to (tedy alespon ve WinXP to tak funguje:-). Sice se program nejdříve zeptá, zda chcete soubor přehrát, ale pokud zadáte “Ano“, vše jede tak, jak má. Anebo použijte některý z programů pro stahování videa. Jen uvádím způsob, kterým to jde také.
Další způsob ulovení (vypreparování) adresy videa z cache prohlížeče si mě nezískal pro časovou náročnost, ale dobře to jde u prohlížeče Opera.
Na některých stránkách adresu videa získáte, když otevřete v IE záložku ”Zobrazit” - “Zdrojový kód” a v textovém souboru vyhledáte odkaz na videosoubor.
Dost videí stahuji programem AshampooClip Finder HD, ale to je fikaný program (viz screenshot obrázek). Je free, jen za registraci a komerční nabídku emailem. Firma je solidní a má pravidelné slevy,uvolňuje čas od času starší verze programů zdarma.

OBLÍBENÉ a VYBRANÉ

MENU:

memory Osobnosti foto i videa Fotogalerie celebrity Historie našeho mládí cestování Internet Krásné je žít kodex Štěstí Zaláskujte se Fotografie Příroda a zdraví Láska Cesta pro lásku Videa o lásce Roční období a my Svoboda je štěstí Hory Řecko Hudba pro radost Marie Rottrová Moudro pro tento den Trompete Weekend Benátky - Italie Den pro tebe Folklorní slavnosti Květinové štěstí Vzpomínky What is love Zakynthos Závrať lásky Šťastné dětství Heligonka Irsko Kanada - USA Karel Kryl a Láska bláznivá Korsika Lavičky Letectví a kosmonautika Love Story Líbej mě Přátelství Slovensko Sám se sebou Trubka Verše jako píseň Vlado Kumpan Vtipy a humor Zamilovaný Úsměv Úsměv pro mne Dobré jídlo Dobrý vtip Krajino krajino Lidová muzika Lidové písně Petr Novák Příroda kvete Srdce jako kámen Tine Thing Helseth Vánoce Víno a enologie Waldemar Matuška Úsměv Anny Úvod Anne Sophie Mutter Celline Dion Citáty Dělání Dětská radost Hněv milenců Jahody Jen pro ten dnešní den Josef naše láska Jít pro lásku Koledy Komentář Krásná dudačka Lindsey Stirling Merry Christmas Mike Oldfield Once Upon A Time In The West Paměť Peníze Poděkování Praha matka měst Příroda a my Rock and roll Rodina Smích The Shadows Vivaldi Výlety Zlatá šedesátá Írán AMOR UT LACRIMA Alena Vránová Alessandra Mignacca Amazing Grace Anna Netrebko Antická mytologie Antonio Vivaldi Banán Boney M Božejáci Brilianty Bylinky Bílá růže Chile - Atacama Chile - Patagonie Chtíc aby spal Cinderella Diamanty Divoký horský tymián Drupi Dvojčata a housle Edith Piaf El Condor Pasa Enrico Iglesias Enya Fernando Lopez Gianna Nannini Goodbye My Lover Hmyz Houbaření Houby Hvězdy It's a Long Way to Tipperary Jea Paul Belmondo Ježíšek Jiří Vašíček John Denver Jordánsko Judith Durham The Seekers Karel Kryl Keep smiling Kocourek Kolotoč svět Kvítek jabloňový Kylie Minogue Lada Laura Leonardo da Vinci Les Lipový čaj Loudá se půlměsíc Léto Lída Baarová Maceška Marcus Tullius CICERO Megan Fox Michael Jackson Milan Kundera Mireille Mathieu Mix videa Modlitba Modrý sarafán Most přes řeku Kwai Moře Mustangs Nana Mouskouri Naše kuchyně O Shenandoah Ocamova břitva Olivový olej Olympic Ostrov Ovidius Paul Anka Diana Perský kocourek Sammuel Peru Petra Petula Clark Phil Collins Pivní etický kodex Prodaná nevěsta Psychosomatická medicina Předehra Případy Přítel Radkin Honzák Radůza Rande Rangers Rebelové - Mně se líbí Bob Red Hot Richard Adam Rita Pavone Roman Šebrle SERIÁL Sammuel Santorini Sestra sestřička Sex Music Shakira Sissel Sladké višně Spánek Stres Sulika Svatba Tenkrát Tenkrát na západě Twist U Zborova Vanessa Mae Veverka Vitaminy Vosa útočná Vosy Vyznání pro Pepču Václav Havel W. A. Mozart: Turecký pochod Webové kamery When I Fall In Love Yvetta Simonová Yvonne Přenosilová Zahrada Zdeničko má Zelenina Áji Úvod a přivítání Čajkovskij Tschaikowsky Čtyřčata Šperky Švýcarský salašnický pes

Vybraný příspěvek

Měsíční jahody. V předjaří zasejete a v létě již sklízíte odměnu, která postupně dozrává až do podzimu. Jahody, Zahrada, Květinové štěstí

Měsíční jahody Ze semen se pěstují takzvané měsíční jahody Starší odrůda Rujana plodí celý rok, její plody jsou voňavé a sladké skor...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...