Několik tipů jak na stažení videa

PrintScreen Johnny Cash na AshampooClipFinder
V době kdy jsem toto převzal ze zkušenosti někoho jiného na netu, to bylo velmi aktuální. Ale i dnes je to poznání jak na ty videa nebo jak stáhnout, když není tlačítko nebo odkaz na vložit (embed). Lze použít i tento postup.
Nejnovější prohlížeče Mozilla Firefox mohou instalovat rozšíření Download Helper a jiné, Opera už má také rozšíření, které umístí tlačítko přímo na přehrávač YouTube, až se toho leknete, že to nevidíte...

Ne vždy jde video stáhnout tak, že na něj kliknete pravým tlačítkem myši a v kontextovém menu vyberete možnost “Uložit jako …”.

Tak například video z těchto stránek

http://www.vymik-tv.cz/index.php mesic=7&rok=2008&akt=2&player=wmp&cesta=http://www.live1.acvyskov.cz/play.php?what=10867
stáhnete např. tak, že zjistíte adresu videa (ta je potřeba téměř vždy) - na spuštěné video (někam do obrazu) kliknete pravým tlačítkem myši a zvolíte možnost “Vlastnosti“, na záložce “Soubor” pak naleznete pod odkazem “Umístění” adresu videa, v tomto případě http://www.live1.acvyskov.cz/play.php?what=10867, kterou můžete zkopírovat, vložit do adresního pole internetového vyhledávače a stisknout enter.
Dostanete na výběr, zda chcete soubor otevřít nebo uložit. Při uložení byste však uložili pouze seznam stop, vyberte možnost “Otevřít“, jestliže máte nainstalovaný Windows Media Player, tak se Vám v něm ihned spustí přehrávání daného videa.
Klikněte na “Soubor” - “Uložit médium jako …” a pak “Uložit“. Soubor se Vám uloží s příponou php. Pak už případně stačí jen příponu přepsat na avi a je to (tedy alespon ve WinXP to tak funguje:-). Sice se program nejdříve zeptá, zda chcete soubor přehrát, ale pokud zadáte “Ano“, vše jede tak, jak má. Anebo použijte některý z programů pro stahování videa. Jen uvádím způsob, kterým to jde také.
Další způsob ulovení (vypreparování) adresy videa z cache prohlížeče si mě nezískal pro časovou náročnost, ale dobře to jde u prohlížeče Opera.
Na některých stránkách adresu videa získáte, když otevřete v IE záložku ”Zobrazit” - “Zdrojový kód” a v textovém souboru vyhledáte odkaz na videosoubor.
Dost videí stahuji programem AshampooClip Finder HD, ale to je fikaný program (viz screenshot obrázek). Je free, jen za registraci a komerční nabídku emailem. Firma je solidní a má pravidelné slevy,uvolňuje čas od času starší verze programů zdarma.

OBLÍBENÉ a VYBRANÉ

MENU jsou štítky ne jídlo - tady najdete všechny odkazy

Áji Alena Vránová Alessandra Mignacca Amazing Grace Amerika AMOR UT LACRIMA Anna Netrebko Anne Sophie Mutter Antická mytologie Antonio Vivaldi Banán Benátky - Italie Bílá růže Boney M Božejáci Brilianty Bylinky Celline Dion Cesta pro lásku cestování Cinderella Citáty Čajkovskij Tschaikowsky Čtyřčata Dělání Den pro tebe Dětská radost Diamanty Divoký horský tymián Dobré jídlo Dobrý vtip Donald Trump Drupi Dvojčata a housle Edith Piaf El Condor Pasa Enrico Iglesias Enya Fernando Lopez Folklorní slavnosti Fotogalerie celebrity Fotografie Gianna Nannini Goodbye My Lover Heligonka Historie našeho mládí Hmyz Hněv milenců Hory Houbaření Houby Hudba pro radost Hvězdy Chile - Atacama Chile - Patagonie Chtíc aby spal Internet Írán Irsko It's a Long Way to Tipperary Jahody Jea Paul Belmondo Jen pro ten dnešní den Ježíšek Jiří Vašíček Jít pro lásku Jižní Amerika John Denver Jordánsko Josef naše láska Judith Durham The Seekers Kanada - USA Karel Kryl Karel Kryl a Láska bláznivá Keep smiling Kocourek kodex Koledy Kolotoč svět Komentář Korsika Krajino krajino Krásná dudačka Krásné je žít Květinové štěstí Kvítek jabloňový Kylie Minogue Lada Láska Laura Lavičky Leonardo da Vinci Les Letectví a kosmonautika Léto Líbej mě Lída Baarová Lidová muzika Lidové písně Lindsey Stirling Lipový čaj Loudá se půlměsíc Love Story Maceška Marcus Tullius CICERO Marie Rottrová Megan Fox memory Merry Christmas Michael Jackson Mike Oldfield Milan Kundera Mireille Mathieu Mix videa Modlitba Modrý sarafán Moře Most přes řeku Kwai Moudro pro tento den Mustangs Nana Mouskouri Naše kuchyně O Shenandoah Ocamova břitva Olivový olej Olympic Once Upon A Time In The West Osobnosti foto i videa Ostrov Ovidius Paměť Paul Anka Diana Peníze Perský kocourek Sammuel Peru Petr Novák Petra Petula Clark Phil Collins Pivní etický kodex Poděkování Poušť Praha matka měst Prezident Prodaná nevěsta Přátelství Předehra Případy Příroda a my Příroda a zdraví Příroda kvete Přítel Psychosomatická medicina Radkin Honzák Radůza Rande Rangers Rebelové - Mně se líbí Bob Red Hot Richard Adam Rita Pavone Rock and roll Roční období a my Rodina Roman Šebrle Řecko Řeka Sám se sebou Sammuel Santorini SERIÁL Sestra sestřička Sex Music Shakira Sissel Sladké višně Slovensko Smích Spánek Srdce jako kámen Stres Sulika Svatba Svoboda je štěstí Šperky Šťastné dětství Štěstí Švýcarský salašnický pes Tenkrát Tenkrát na západě The Shadows Tine Thing Helseth Trompete Trubka Twist U Zborova Úsměv Úsměv Anny Úsměv pro mne Úvod Úvod a přivítání Václav Havel Vanessa Mae Vánoce Verše jako píseň Veverka Videa o lásce Víno a enologie Vitaminy Vivaldi Vlado Kumpan Vosa útočná Vosy Vtipy a humor Výlety Vyznání pro Pepču Vzpomínky W. A. Mozart: Turecký pochod Waldemar Matuška Webové kamery Weekend What is love When I Fall In Love Yvetta Simonová Yvonne Přenosilová Zahrada Zakynthos Zaláskujte se Zamilovaný Závrať lásky Zdeničko má Zelenina Zlatá šedesátá