Korsika a moře. Korsika je země hor. Hory prorůstají Korsiku od severu k jihu, od západu na východ.

Korsika a košíčky

Ostrov Korsika perla středomoří

Příslušnost: Francie.
Poloha: 80 km západně od Itálie, 160 km jižně od francouzské Riviéry, 13 km severně od Sardinie.
Rozloha: 8 720 km2, 965 km pobřeží.
Počet obyvatel: 220 000, z toho polovina žijící ve městech Ajaccio a Bastia.
Nejvyšší kóta: Monte Cinto 2 706 m.

Cesta:

Na Korsiku se nejlépe dostanete trajektem z italského Livorna do Bastie. Dopravu trajektem si můžete zařídit a zaplatit přes internet na adrese corsicaferries.com. Můžete zkusit přijet tzv. na blind a v místní kanceláři si jízdenku koupit až před cestou, ale nemusí se to podařit, protože trajekty bývají plné. Jezdí zde obrovské žluté trajekty s jednou nebo více garážovými palubami a s pěti dalšími palubami, ve kterých se dá přebývat během plavby. 

Korsika - poloha, počasí, pobřeží a hory:

Ostrov Korsika leží v Janovském zálivu 12 km od italské Sardinie, od níž je oddělen Bonifackým průlivem. Vzdálenost od Francie činí 170 km a od kontinentální Itálie pouhých 83 km.

K rozmanitostem přírody přispívá i typické středomořské podnebí s velkými rozdíly, hlavně podle nadmořské výšky. Většinou je slunečné a zvláště v létě, kdy teploty na pobřeží dosahují 30-35 °C, horké a suché. Srážky přicházejí zejména v zimních měsících, zatímco v létě je počet dnů s deštěm silně omezen. Ještě počátkem léta, kdy už na pobřeží začíná sezóna, leží na horských vrcholech i ve vysokohorských sedlech sníh.

Korsika je země hor. Moře je čisté, místy až azurově modré.
 Korsika - krajina a mostní horské laguny a mosty
Korsika má velmi rozdílná pobřeží. Východní je ploché, souvislé a rovné, západní skalnaté, silné a členité. Bystřiny a řeky spolu s mořem vytvořily na plochém východním korsickém pobřeží laguny stojaté vody.

Dodnes jsou tu velké sladkovodní plochy oddělené od moře jen úzkou hrází.
Pláže jsou většinou písečné s jemným až jemně hrubým bílým pískem. Moře je opravdu čisté, místy až azurově modré s viditelností na dno, což dobře umožňuje pozorovat drobné mořské živočichy.
Korsika je země hor.
Na první pohled vypadá mapa ostrova jako nepřehledný chaos pohoří. Hory prorůstají Korsiku od severu k jihu, od západu na východ. Korsika je skutečně jedno jediné obrovské pohoří trčící z vln. Kdyby Středozemní moře rázem vyschlo, tyčilo by se na místě ostrova pohoří vysoké téměř pět tisíc metrů, protože Korsika vyrůstá z mořského dna hlubokého přes dva kilometry. Korsika patří geologicky k nejstarším částem Evropy.


Zdroj: cs.wikipedia.org Fotografie: databáze autora (cestování) 

OBLÍBENÉ a VYBRANÉ

MENU:

memory Osobnosti foto i videa Fotogalerie celebrity Historie našeho mládí cestování Internet Krásné je žít kodex Štěstí Zaláskujte se Fotografie Příroda a zdraví Láska Cesta pro lásku Videa o lásce Roční období a my Svoboda je štěstí Hory Řecko Hudba pro radost Marie Rottrová Moudro pro tento den Trompete Weekend Benátky - Italie Den pro tebe Folklorní slavnosti Květinové štěstí Vzpomínky What is love Zakynthos Závrať lásky Šťastné dětství Heligonka Irsko Kanada - USA Karel Kryl a Láska bláznivá Korsika Lavičky Letectví a kosmonautika Love Story Líbej mě Přátelství Slovensko Sám se sebou Trubka Verše jako píseň Vlado Kumpan Vtipy a humor Zamilovaný Úsměv Úsměv pro mne Dobré jídlo Dobrý vtip Krajino krajino Lidová muzika Lidové písně Petr Novák Příroda kvete Srdce jako kámen Tine Thing Helseth Vánoce Víno a enologie Waldemar Matuška Úsměv Anny Úvod Anne Sophie Mutter Celline Dion Citáty Dělání Dětská radost Hněv milenců Jahody Jen pro ten dnešní den Josef naše láska Jít pro lásku Koledy Komentář Krásná dudačka Lindsey Stirling Merry Christmas Mike Oldfield Once Upon A Time In The West Paměť Peníze Poděkování Praha matka měst Příroda a my Rock and roll Rodina Smích The Shadows Vivaldi Výlety Zlatá šedesátá Írán AMOR UT LACRIMA Alena Vránová Alessandra Mignacca Amazing Grace Anna Netrebko Antická mytologie Antonio Vivaldi Banán Boney M Božejáci Brilianty Bylinky Bílá růže Chile - Atacama Chile - Patagonie Chtíc aby spal Cinderella Diamanty Divoký horský tymián Drupi Dvojčata a housle Edith Piaf El Condor Pasa Enrico Iglesias Enya Fernando Lopez Gianna Nannini Goodbye My Lover Hmyz Houbaření Houby Hvězdy It's a Long Way to Tipperary Jea Paul Belmondo Ježíšek Jiří Vašíček John Denver Jordánsko Judith Durham The Seekers Karel Kryl Keep smiling Kocourek Kolotoč svět Kvítek jabloňový Kylie Minogue Lada Leonardo da Vinci Les Lipový čaj Loudá se půlměsíc Léto Lída Baarová Maceška Marcus Tullius CICERO Megan Fox Michael Jackson Milan Kundera Mireille Mathieu Mix videa Modlitba Modrý sarafán Most přes řeku Kwai Moře Mustangs Nana Mouskouri Naše kuchyně O Shenandoah Ocamova břitva Olivový olej Olympic Ostrov Ovidius Paul Anka Diana Perský kocourek Sammuel Peru Petra Petula Clark Phil Collins Pivní etický kodex Prodaná nevěsta Psychosomatická medicina Předehra Přítel Radkin Honzák Radůza Rande Rangers Rebelové - Mně se líbí Bob Red Hot Richard Adam Rita Pavone Roman Šebrle Sammuel Santorini Sestra sestřička Sex Music Shakira Sissel Sladké višně Spánek Stres Sulika Svatba Tenkrát Tenkrát na západě Twist U Zborova Vanessa Mae Veverka Vitaminy Vosa útočná Vosy Vyznání pro Pepču Václav Havel W. A. Mozart: Turecký pochod Webové kamery When I Fall In Love Yvetta Simonová Yvonne Přenosilová Zahrada Zdeničko má Zelenina Áji Úvod a přivítání Čajkovskij Tschaikowsky Čtyřčata Šperky Švýcarský salašnický pes

Vybraný příspěvek

Měsíční jahody. V předjaří zasejete a v létě již sklízíte odměnu, která postupně dozrává až do podzimu. Jahody, Zahrada, Květinové štěstí

Měsíční jahody Ze semen se pěstují takzvané měsíční jahody. Starší odrůda Rujana plodí celý rok, její plody jsou voňavé a sladké skoro ...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...