Vivaldi Four Seasons hraje Anne-Sophie Mutter

Anne Sophie Mutter

Atraktivní žena, královna houslí...Anne Sophie Mutter


 Jistě něco víte o této houslistce a rádi si ji poslechnete v zajímavém trailer of her CD the Four Seasons by Vivaldi with her group !
Narozena: 29. června 1963 - Rheinfelden, Baden-Württemberg, Německo

Německá houslistka (a dirigent), Anne-Sophie Mutter, začala hrát na klavír ve věku 5, a krátce poté na housle, studovala s Erna Honigberger, žák Carl Flesch. Po smrti Honigberger, ona pokračovala ve studiích s Aida Stucki, na Winterthur konzervatoři. Poté, co vyhrála několik ocenění, byla osvobozena ze školy a bylo určeno věnovat se umění.

Anne-Sophie Mutter zahájila svou mezinárodní kariéru jako sólistka v roce 1976 v Lucerne Festival. Když jí bylo 13, dirigent Herbert von Karajan pozval ji hrát s Berlinskou Philharmonií . V roce 1977 debutovala na Salcburském festivalu a s Anglickým komorním orchestrem pod Daniel Barenboim . Ona dělala její první nahrávka s Deutsche Grammophon ve věku 14 s Mozart Houslové koncerty č. 3 a 5, Herbert von Karajan a Berliner Philharmoniker , v následujících letech natočila koncerty Beethoven (1985), Johannes Brahms (1982, 1983), Bruch (1981) a Felix Mendelssohn (1981/2008).

V roce 1980, Anne-Sophie Mutter se jí americký debut s New York Philharmonic Orchestra pod Zubin Mehta . Tito byli následováni První vystoupení Japonsko (1981) a Rusko (1985). V roce 1985, ve věku 22, ona byla dělal čestný člen Royal Academy of Music (London) a vedoucí jeho Fakulta mezinárodních houslových studií. V roce 1988, ona dělala velké turné po Kanadě a USA, hrál poprvé v Carnegie Hall. V roce 1998 Hrála a nahrávala pro CD a DVD kompletní sadu houslové sonáty Beethovenovy, doprovázený Lambert Orkis, tyto zprávy byly vysílány televizí v mnoha zemích.

Ačkoli její repertoár zahrnuje mnoho klasických děl, Anne-Sophie Mutter je zvláště známá pro její představení soudobé hudby. Počet kusů které byly napsány speciálně pro, nebo která jí byla zasvěcena, včetně Henri Dutilleux 's Sur le même dohodou, Witold Lutosławski je Partita, Krzysztof Penderecki je druhý Houslový koncert a Wolfgang Rihm je Gesungene Zeit ("Time Chant"). V srpnu 2007, ona měla premiéru Sofia Gubaidulina Houslový koncert č. 2 "In tempus präsens". Ona získala různá ocenění, včetně několika Grammy. Ona také vlastní dva Stradivarius housle (Emiliani z roku 1703, a Pán Dunn-Raven z 1710) a Regazzi ze dne 2005. 

V říjnu 2006 ve francouzské televizi, Anne-Sophie Mutter se zdá naznačovat, že ona by se odchodu do důchodu, když se otočila 45, v roce 2008. Nicméně v následujícím měsíci řekla, že její slova byla "vyložil", a že by i nadále hrát tak dlouho, jak ona cítila, že ona by mohla "přinést něco nového, něco důležitého, něco jiného na hudbu".
Houslistka se rovněž zavázala se k zmírnění zdravotních a sociálních problémů naší doby a dává pravidelné benefiční koncerty za tímto účelem. Byla příjemce četných im-portant vyznamenání a vyznamenání, včetně Řádu republiky Německo (první třída), Bavorský řád za zásluhy, Baden-Württemberg Medaile Za zásluhy a rakouské Kříž cti pro vědu a umění . V roce 2002 jí byla udělena Bavorský Maximilian Objednávka pro vědu a umění a Mnichov Kulturní cenu cti. V roce 2003 Bavorské státní ministerstvo pro vědu, výzkum a umění věnoval na její "Pro Meritis Scientiae et Litterarum" rozlišení, v roce 2005 byla provedena "Officier de l'Ordre des Arts et des Lettres" francouzským ministrem kultury a V roce 2006 získala Victoire de la Musique ve Štrasburku.
V roce 2008 Mutter je udělena mezinárodní Ernst von Siemens Music Prize a daruje polovinu peněz na ceny "Anne-Sophie Mutter nadace", která bude stanovena v průběhu roku, a jehož cílem je další zvýšení celosvětové podpory nadějné mladé hudebníky. Ona také dostává Lipsko 's Mendelssohn cenu pro "její jedinečné muzikálnost a interpretační dovednosti a její neúnavné služby ke klasické hudbě. Její nahrávky byly korunovány s mnoha cenami. (zčásti upravený strojový překlad)

OBLÍBENÉ a VYBRANÉ

MENU:

memory Osobnosti foto i videa Fotogalerie celebrity Historie našeho mládí cestování Internet Krásné je žít kodex Štěstí Zaláskujte se Fotografie Příroda a zdraví Láska Cesta pro lásku Videa o lásce Roční období a my Svoboda je štěstí Hory Řecko Hudba pro radost Marie Rottrová Moudro pro tento den Trompete Weekend Benátky - Italie Den pro tebe Folklorní slavnosti Květinové štěstí Vzpomínky What is love Zakynthos Závrať lásky Šťastné dětství Heligonka Irsko Kanada - USA Karel Kryl a Láska bláznivá Korsika Lavičky Letectví a kosmonautika Love Story Líbej mě Přátelství Slovensko Sám se sebou Trubka Verše jako píseň Vlado Kumpan Vtipy a humor Zamilovaný Úsměv Úsměv pro mne Dobré jídlo Dobrý vtip Krajino krajino Lidová muzika Lidové písně Petr Novák Příroda kvete Srdce jako kámen Tine Thing Helseth Vánoce Víno a enologie Waldemar Matuška Úsměv Anny Úvod Anne Sophie Mutter Celline Dion Citáty Dělání Dětská radost Hněv milenců Jahody Jen pro ten dnešní den Josef naše láska Jít pro lásku Koledy Komentář Krásná dudačka Lindsey Stirling Merry Christmas Mike Oldfield Once Upon A Time In The West Paměť Peníze Poděkování Praha matka měst Příroda a my Rock and roll Rodina Smích The Shadows Vivaldi Výlety Zlatá šedesátá Írán AMOR UT LACRIMA Alena Vránová Alessandra Mignacca Amazing Grace Anna Netrebko Antická mytologie Antonio Vivaldi Banán Boney M Božejáci Brilianty Bylinky Bílá růže Chile - Atacama Chile - Patagonie Chtíc aby spal Cinderella Diamanty Divoký horský tymián Drupi Dvojčata a housle Edith Piaf El Condor Pasa Enrico Iglesias Enya Fernando Lopez Gianna Nannini Goodbye My Lover Hmyz Houbaření Houby Hvězdy It's a Long Way to Tipperary Jea Paul Belmondo Ježíšek Jiří Vašíček John Denver Jordánsko Judith Durham The Seekers Karel Kryl Keep smiling Kocourek Kolotoč svět Kvítek jabloňový Kylie Minogue Lada Laura Leonardo da Vinci Les Lipový čaj Loudá se půlměsíc Léto Lída Baarová Maceška Marcus Tullius CICERO Megan Fox Michael Jackson Milan Kundera Mireille Mathieu Mix videa Modlitba Modrý sarafán Most přes řeku Kwai Moře Mustangs Nana Mouskouri Naše kuchyně O Shenandoah Ocamova břitva Olivový olej Olympic Ostrov Ovidius Paul Anka Diana Perský kocourek Sammuel Peru Petra Petula Clark Phil Collins Pivní etický kodex Prodaná nevěsta Psychosomatická medicina Předehra Případy Přítel Radkin Honzák Radůza Rande Rangers Rebelové - Mně se líbí Bob Red Hot Richard Adam Rita Pavone Roman Šebrle SERIÁL Sammuel Santorini Sestra sestřička Sex Music Shakira Sissel Sladké višně Spánek Stres Sulika Svatba Tenkrát Tenkrát na západě Twist U Zborova Vanessa Mae Veverka Vitaminy Vosa útočná Vosy Vyznání pro Pepču Václav Havel W. A. Mozart: Turecký pochod Webové kamery When I Fall In Love Yvetta Simonová Yvonne Přenosilová Zahrada Zdeničko má Zelenina Áji Úvod a přivítání Čajkovskij Tschaikowsky Čtyřčata Šperky Švýcarský salašnický pes

Vybraný příspěvek

Měsíční jahody. V předjaří zasejete a v létě již sklízíte odměnu, která postupně dozrává až do podzimu. Jahody, Zahrada, Květinové štěstí

Měsíční jahody Ze semen se pěstují takzvané měsíční jahody Starší odrůda Rujana plodí celý rok, její plody jsou voňavé a sladké skor...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...