Vivaldi Four Seasons hraje Anne-Sophie Mutter

Anne Sophie Mutter

Atraktivní žena, královna houslí...Anne Sophie Mutter


 Jistě něco víte o této houslistce a rádi si ji poslechnete v zajímavém trailer of her CD the Four Seasons by Vivaldi with her group !
Narozena: 29. června 1963 - Rheinfelden, Baden-Württemberg, Německo

Německá houslistka (a dirigent), Anne-Sophie Mutter, začala hrát na klavír ve věku 5, a krátce poté na housle, studovala s Erna Honigberger, žák Carl Flesch. Po smrti Honigberger, ona pokračovala ve studiích s Aida Stucki, na Winterthur konzervatoři. Poté, co vyhrála několik ocenění, byla osvobozena ze školy a bylo určeno věnovat se umění.

Anne-Sophie Mutter zahájila svou mezinárodní kariéru jako sólistka v roce 1976 v Lucerne Festival. Když jí bylo 13, dirigent Herbert von Karajan pozval ji hrát s Berlinskou Philharmonií . V roce 1977 debutovala na Salcburském festivalu a s Anglickým komorním orchestrem pod Daniel Barenboim . Ona dělala její první nahrávka s Deutsche Grammophon ve věku 14 s Mozart Houslové koncerty č. 3 a 5, Herbert von Karajan a Berliner Philharmoniker , v následujících letech natočila koncerty Beethoven (1985), Johannes Brahms (1982, 1983), Bruch (1981) a Felix Mendelssohn (1981/2008).

V roce 1980, Anne-Sophie Mutter se jí americký debut s New York Philharmonic Orchestra pod Zubin Mehta . Tito byli následováni První vystoupení Japonsko (1981) a Rusko (1985). V roce 1985, ve věku 22, ona byla dělal čestný člen Royal Academy of Music (London) a vedoucí jeho Fakulta mezinárodních houslových studií. V roce 1988, ona dělala velké turné po Kanadě a USA, hrál poprvé v Carnegie Hall. V roce 1998 Hrála a nahrávala pro CD a DVD kompletní sadu houslové sonáty Beethovenovy, doprovázený Lambert Orkis, tyto zprávy byly vysílány televizí v mnoha zemích.

Ačkoli její repertoár zahrnuje mnoho klasických děl, Anne-Sophie Mutter je zvláště známá pro její představení soudobé hudby. Počet kusů které byly napsány speciálně pro, nebo která jí byla zasvěcena, včetně Henri Dutilleux 's Sur le même dohodou, Witold Lutosławski je Partita, Krzysztof Penderecki je druhý Houslový koncert a Wolfgang Rihm je Gesungene Zeit ("Time Chant"). V srpnu 2007, ona měla premiéru Sofia Gubaidulina Houslový koncert č. 2 "In tempus präsens". Ona získala různá ocenění, včetně několika Grammy. Ona také vlastní dva Stradivarius housle (Emiliani z roku 1703, a Pán Dunn-Raven z 1710) a Regazzi ze dne 2005. 

V říjnu 2006 ve francouzské televizi, Anne-Sophie Mutter se zdá naznačovat, že ona by se odchodu do důchodu, když se otočila 45, v roce 2008. Nicméně v následujícím měsíci řekla, že její slova byla "vyložil", a že by i nadále hrát tak dlouho, jak ona cítila, že ona by mohla "přinést něco nového, něco důležitého, něco jiného na hudbu".
Houslistka se rovněž zavázala se k zmírnění zdravotních a sociálních problémů naší doby a dává pravidelné benefiční koncerty za tímto účelem. Byla příjemce četných im-portant vyznamenání a vyznamenání, včetně Řádu republiky Německo (první třída), Bavorský řád za zásluhy, Baden-Württemberg Medaile Za zásluhy a rakouské Kříž cti pro vědu a umění . V roce 2002 jí byla udělena Bavorský Maximilian Objednávka pro vědu a umění a Mnichov Kulturní cenu cti. V roce 2003 Bavorské státní ministerstvo pro vědu, výzkum a umění věnoval na její "Pro Meritis Scientiae et Litterarum" rozlišení, v roce 2005 byla provedena "Officier de l'Ordre des Arts et des Lettres" francouzským ministrem kultury a V roce 2006 získala Victoire de la Musique ve Štrasburku.
V roce 2008 Mutter je udělena mezinárodní Ernst von Siemens Music Prize a daruje polovinu peněz na ceny "Anne-Sophie Mutter nadace", která bude stanovena v průběhu roku, a jehož cílem je další zvýšení celosvětové podpory nadějné mladé hudebníky. Ona také dostává Lipsko 's Mendelssohn cenu pro "její jedinečné muzikálnost a interpretační dovednosti a její neúnavné služby ke klasické hudbě. Její nahrávky byly korunovány s mnoha cenami. (zčásti upravený strojový překlad)

MENU jsou štítky ne jídlo - tady najdete všechny odkazy

Áji Alena Vránová Alessandra Mignacca Amazing Grace Amerika AMOR UT LACRIMA Anna Netrebko Anne Sophie Mutter Antická mytologie Antonio Vivaldi Banán Benátky - Italie Bílá růže Boney M Božejáci Brilianty Bylinky Celline Dion Cesta pro lásku cestování Cinderella Citáty Čajkovskij Tschaikowsky Čtyřčata Dělání Den pro tebe Dětská radost Diamanty Divoký horský tymián Dobré jídlo Dobrý vtip Donald Trump Drupi Dvojčata a housle Edith Piaf El Condor Pasa Enrico Iglesias Enya Fernando Lopez Folklorní slavnosti Fotogalerie celebrity Fotografie Gianna Nannini Goodbye My Lover Heligonka Historie našeho mládí Hmyz Hněv milenců Hory Houbaření Houby Hudba pro radost Hvězdy Chile - Atacama Chile - Patagonie Chtíc aby spal Internet Írán Irsko It's a Long Way to Tipperary Jahody Jea Paul Belmondo Jen pro ten dnešní den Ježíšek Jiří Vašíček Jít pro lásku Jižní Amerika John Denver Jordánsko Josef naše láska Judith Durham The Seekers Kanada - USA Karel Kryl Karel Kryl a Láska bláznivá Keep smiling Kocourek kodex Koledy Kolotoč svět Komentář Korsika Krajino krajino Krásná dudačka Krásné je žít Květinové štěstí Kvítek jabloňový Kylie Minogue Lada Láska Laura Lavičky Leonardo da Vinci Les Letectví a kosmonautika Léto Líbej mě Lída Baarová Lidová muzika Lidové písně Lindsey Stirling Lipový čaj Loudá se půlměsíc Love Story Maceška Marcus Tullius CICERO Marie Rottrová Megan Fox memory Merry Christmas Michael Jackson Mike Oldfield Milan Kundera Mireille Mathieu Mix videa Modlitba Modrý sarafán Moře Most přes řeku Kwai Moudro pro tento den Mustangs Nana Mouskouri Naše kuchyně O Shenandoah Ocamova břitva Olivový olej Olympic Once Upon A Time In The West Osobnosti foto i videa Ostrov Ovidius Paměť Paul Anka Diana Peníze Perský kocourek Sammuel Peru Petr Novák Petra Petula Clark Phil Collins Pivní etický kodex Poděkování Poušť Praha matka měst Prezident Prodaná nevěsta Přátelství Předehra Případy Příroda a my Příroda a zdraví Příroda kvete Přítel Psychosomatická medicina Radkin Honzák Radůza Rande Rangers Rebelové - Mně se líbí Bob Red Hot Richard Adam Rita Pavone Rock and roll Roční období a my Rodina Roman Šebrle Řecko Řeka Sám se sebou Sammuel Santorini SERIÁL Sestra sestřička Sex Music Shakira Sissel Sladké višně Slovensko Smích Spánek Srdce jako kámen Stres Sulika Svatba Svoboda je štěstí Šperky Šťastné dětství Štěstí Švýcarský salašnický pes Tenkrát Tenkrát na západě The Shadows Tine Thing Helseth Trompete Trubka Twist U Zborova Úsměv Úsměv Anny Úsměv pro mne Úvod Úvod a přivítání Václav Havel Vanessa Mae Vánoce Verše jako píseň Veverka Videa o lásce Víno a enologie Vitaminy Vivaldi Vlado Kumpan Vosa útočná Vosy Vtipy a humor Výlety Vyznání pro Pepču Vzpomínky W. A. Mozart: Turecký pochod Waldemar Matuška Webové kamery Weekend What is love When I Fall In Love Yvetta Simonová Yvonne Přenosilová Zahrada Zakynthos Zaláskujte se Zamilovaný Závrať lásky Zdeničko má Zelenina Zlatá šedesátá

OBLÍBENÉ a VYBRANÉ

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...