Cum spiritu sancto ( S duchem svatým)

Plně vyzbrojený vrtulník AH-64A Apache 2Můj pohled na svět kolem velikonočních svátků:
V oblasti pásma Gazy po několika raketových útocích palestinských ozbrojenců Izrael podnikl sérii náletů zaměřenou na zbrojní továrny a opevnění. Už minulý týden zahynuli při proniknutí do palestinského pásma dva izraelští vojáci. V březnu Palestinci z Gazy odpálili na Izrael více než třicet raket a granátů. Předpokládá se, že útoky jsou dílem radikálních frakcí, které se odmítají podřídit vládnoucím islamistům z Hamásu. Premiér Haníja dal znovu najevo, že Hamás usiluje o klid a že nechce dávat Izraeli další záminky k útokům.

Podle některých palestinských a izraelských komentátorů jsou ale na obou stranách síly, které směřují k dalšímu vyhrocení situace. Egypťané na Sinaji odhalili zásilku více než stovky protiletadlových střel určených patrně pro Gazu.

Urbi et Orbi: Papež podpořil země čelící terorismu i katastrofám
Papež Benedikt XVI. sloužil tradiční velikonoční vigilii, připomenutí noci, kdy podle pověsti vstal Ježíš Kristus z mrtvých, již včera. V kázání se vyhnul skandálu kolem sexuálních deliktů kněží, zaměřil se na téma nesmrtelnosti. Dnes pronesl své poselství Urbi et Orbi - Městu a světu. Podpořil v něm země sužované terorismem, konflikty i přírodními katastrofami.
Velikonoční neděle znamená pro křesťany slavnost Zmrtvýchvstání Páně. Božím hodem velikonočním se připomíná vzkříšení ukřižovaného Krista. Tato neděle je pro západní křesťany centrální církevní slavností roku. Slavnost Zmrtvýchvstání Páně se v mnoha kostelech a chrámech připomíná již od časného rána. V katedrále svatého Víta vedl mši kardinál Miloslav Vlk. Svoji poslední mši jako královéhradecký biskup sloužil také Dominik Duka, který Vlka střídá ve funkci arcibiskupa pražského a primase českého.
Pro lidi by měla být vzpomínka na Zmrtvýchvstání Ježíše Krista příležitostí, jak přenést křesťanské hodnoty do běžného života.
Něco o svátcích: Název Velikonoce pochází z velké noci ze soboty na neděli, kdy došlo ke zmrtvýchvstání Ježíše Krista. V tuto neděli všichni spěchali do kostela. Nikdo nezůstával doma, neboť tento den se v kostele světily velikonoční pokrmy (beránek, mazanec, chléb, vejce a víno). Dříve bylo hojně rozšířeným zvykem, že se na velkou neděli jedlo společně vejce uvařené na Velký pátek spolu se žlutým vrbovým a jasanovým proutkem. Hospodář odnášel na zahradu, na pole a do studně kousek svěceného mazance, vejce a vína, aby měl hojnost ovoce, obilí a měl vždy dobrou vodu. Rolníci nechávali na polích svěcené kočičky a křížky.
No comment.
Z historie vzdušných sil Izraele:
V červenci 1990 bylo objednáno v USA pro izraelské letectvo 19 strojů Boeing (AH-64A Apache) Peten. První dva rozmontované stroje přiletěli na palubě Boeingu 747 do Izraele 11.11.1990. Druhý den, smontovány v rekordně krátké době 11 hodin (poloviční čas podle manuálu) byly slavnostně uvedeny. Nový typ dostala do výzbroje 113. tajeset, později i 190. První nasazení těchto strojů bylo v Libanonu na podzim 1991.
 The Israeli Air Force helicopters

OBLÍBENÉ a VYBRANÉ

MENU jsou štítky ne jídlo - tady najdete všechny odkazy

Áji Alena Vránová Alessandra Mignacca Amazing Grace Amerika AMOR UT LACRIMA Anna Netrebko Anne Sophie Mutter Antická mytologie Antonio Vivaldi Banán Benátky - Italie Bílá růže Boney M Božejáci Brilianty Bylinky Celline Dion Cesta pro lásku cestování Cinderella Citáty Čajkovskij Tschaikowsky Čtyřčata Dělání Den pro tebe Dětská radost Diamanty Divoký horský tymián Dobré jídlo Dobrý vtip Donald Trump Drupi Dvojčata a housle Edith Piaf El Condor Pasa Enrico Iglesias Enya Fernando Lopez Folklorní slavnosti Fotogalerie celebrity Fotografie Gianna Nannini Goodbye My Lover Heligonka Historie našeho mládí Hmyz Hněv milenců Hory Houbaření Houby Hudba pro radost Hvězdy Chile - Atacama Chile - Patagonie Chtíc aby spal Internet Írán Irsko It's a Long Way to Tipperary Jahody Jea Paul Belmondo Jen pro ten dnešní den Ježíšek Jiří Vašíček Jít pro lásku Jižní Amerika John Denver Jordánsko Josef naše láska Judith Durham The Seekers Kanada - USA Karel Kryl Karel Kryl a Láska bláznivá Keep smiling Kocourek kodex Koledy Kolotoč svět Komentář Korsika Krajino krajino Krásná dudačka Krásné je žít Květinové štěstí Kvítek jabloňový Kylie Minogue Lada Láska Laura Lavičky Leonardo da Vinci Les Letectví a kosmonautika Léto Líbej mě Lída Baarová Lidová muzika Lidové písně Lindsey Stirling Lipový čaj Loudá se půlměsíc Love Story Maceška Marcus Tullius CICERO Marie Rottrová Megan Fox memory Merry Christmas Michael Jackson Mike Oldfield Milan Kundera Mireille Mathieu Mix videa Modlitba Modrý sarafán Moře Most přes řeku Kwai Moudro pro tento den Mustangs Nana Mouskouri Naše kuchyně O Shenandoah Ocamova břitva Olivový olej Olympic Once Upon A Time In The West Osobnosti foto i videa Ostrov Ovidius Paměť Paul Anka Diana Peníze Perský kocourek Sammuel Peru Petr Novák Petra Petula Clark Phil Collins Pivní etický kodex Poděkování Poušť Praha matka měst Prezident Prodaná nevěsta Přátelství Předehra Případy Příroda a my Příroda a zdraví Příroda kvete Přítel Psychosomatická medicina Radkin Honzák Radůza Rande Rangers Rebelové - Mně se líbí Bob Red Hot Richard Adam Rita Pavone Rock and roll Roční období a my Rodina Roman Šebrle Řecko Řeka Sám se sebou Sammuel Santorini SERIÁL Sestra sestřička Sex Music Shakira Sissel Sladké višně Slovensko Smích Spánek Srdce jako kámen Stres Sulika Svatba Svoboda je štěstí Šperky Šťastné dětství Štěstí Švýcarský salašnický pes Tenkrát Tenkrát na západě The Shadows Tine Thing Helseth Trompete Trubka Twist U Zborova Úsměv Úsměv Anny Úsměv pro mne Úvod Úvod a přivítání Václav Havel Vanessa Mae Vánoce Verše jako píseň Veverka Videa o lásce Víno a enologie Vitaminy Vivaldi Vlado Kumpan Vosa útočná Vosy Vtipy a humor Výlety Vyznání pro Pepču Vzpomínky W. A. Mozart: Turecký pochod Waldemar Matuška Webové kamery Weekend What is love When I Fall In Love Yvetta Simonová Yvonne Přenosilová Zahrada Zakynthos Zaláskujte se Zamilovaný Závrať lásky Zdeničko má Zelenina Zlatá šedesátá