Spánek a paměť- synapse a vědecké objevy. Spánek je nějakým způsobem propojený s pamětí!

Západ slunce nad krajinou...tam kam chodí slunce večer spát....

MOZEK SYNAPSE a SPÁNEKVědci za použití moderních přístrojů sledovali, jak se formují synapse (spojení dvou neuronů v mozku), když tělo spí. Zjistili, že ani velmi intenzivní snahy něco se přes den naučit nemohou nahradit spánek.
Již dávno se vědělo, že spánek je nějakým způsobem propojený s pamětí.
Vědci se ale přeli o to, co se v mozku při spánku ve skutečnosti děje. Studie amerických a čínských vědců konečně odhalila, jak mechanismus paměti vlastně funguje.
Pokusy byly prováděny na myších. Odborníci je nejprve naučili něco nového a potom nechali jednu skupinu myší spát. Pomocí mikroskopu pak sledovali, co se děje v jejich mozcích. Zjistili, že u myší, které spaly, se vytvořilo o hodně více synapsí než u myší, které vědci spát nenechali. Ty, které si mohly odpočinout, se tedy naučily daleko víc.

Spánek pomáhá odbourat toxiny, které se v těle během dne nashromáždí po usilovném přemýšlení. K oběma těmto spánkovým „funkcím" je však potřeba hlubokého spánku. Pokud máme spánek přerušovaný nebo neklidný, vytvoří se nám synapsí daleko méně.

Dostatek spánku mimo jiné pomáhá k prevenci různých onemocnění, s předpokládanou stresovou a psychosomatickou poruchou jako je například rakovina nebo cukrovka, a lidé jsou po dobrém spánku navíc méně náchylní k infekcím a obezitě.
Civilizační změny lidského chování dokáží biorytmy pěkně rozhodit! Víte jak je to možné? Proč nespíme dobrým hlubokým spánkem?

Paměť už tolik nepotřebujeme? To ne! Máme internet a vyhledávače přece! Mobilní internet pokud vím co se chystá, bude jistě sloužit i reklamě.

A z reklamy se hloupne a nespí...

Poznámka: spánek se studuje už dlouho a závěry byly už známé roky....ovšem přišlo léto a tak se hodí téma odpočinku a spánku. Píšou to všude v tisku, síti internetu a na webu.


Zdroj: sociální sítě


#spánek #paměť #zdraví #příroda #psychosomatika #civilizace #odpočinek #reklamy #mobilní internetOBLÍBENÉ a VYBRANÉ

MENU jsou štítky ne jídlo - tady najdete všechny odkazy

Áji Alena Vránová Alessandra Mignacca Amazing Grace Amerika AMOR UT LACRIMA Anna Netrebko Anne Sophie Mutter Antická mytologie Antonio Vivaldi Banán Benátky - Italie Bílá růže Boney M Božejáci Brilianty Bylinky Celline Dion Cesta pro lásku cestování Cinderella Citáty Čajkovskij Tschaikowsky Čtyřčata Dělání Den pro tebe Dětská radost Diamanty Divoký horský tymián Dobré jídlo Dobrý vtip Donald Trump Drupi Dvojčata a housle Edith Piaf El Condor Pasa Enrico Iglesias Enya Fernando Lopez Folklorní slavnosti Fotogalerie celebrity Fotografie Gianna Nannini Goodbye My Lover Heligonka Historie našeho mládí Hmyz Hněv milenců Hory Houbaření Houby Hudba pro radost Hvězdy Chile - Atacama Chile - Patagonie Chtíc aby spal Internet Írán Irsko It's a Long Way to Tipperary Jahody Jea Paul Belmondo Jen pro ten dnešní den Ježíšek Jiří Vašíček Jít pro lásku Jižní Amerika John Denver Jordánsko Josef naše láska Judith Durham The Seekers Kanada - USA Karel Kryl Karel Kryl a Láska bláznivá Keep smiling Kocourek kodex Koledy Kolotoč svět Komentář Korsika Krajino krajino Krásná dudačka Krásné je žít Květinové štěstí Kvítek jabloňový Kylie Minogue Lada Láska Laura Lavičky Leonardo da Vinci Les Letectví a kosmonautika Léto Líbej mě Lída Baarová Lidová muzika Lidové písně Lindsey Stirling Lipový čaj Loudá se půlměsíc Love Story Maceška Marcus Tullius CICERO Marie Rottrová Megan Fox memory Merry Christmas Michael Jackson Mike Oldfield Milan Kundera Mireille Mathieu Mix videa Modlitba Modrý sarafán Moře Most přes řeku Kwai Moudro pro tento den Mustangs Nana Mouskouri Naše kuchyně O Shenandoah Ocamova břitva Olivový olej Olympic Once Upon A Time In The West Osobnosti foto i videa Ostrov Ovidius Paměť Paul Anka Diana Peníze Perský kocourek Sammuel Peru Petr Novák Petra Petula Clark Phil Collins Pivní etický kodex Poděkování Poušť Praha matka měst Prezident Prodaná nevěsta Přátelství Předehra Případy Příroda a my Příroda a zdraví Příroda kvete Přítel Psychosomatická medicina Radkin Honzák Radůza Rande Rangers Rebelové - Mně se líbí Bob Red Hot Richard Adam Rita Pavone Rock and roll Roční období a my Rodina Roman Šebrle Řecko Řeka Sám se sebou Sammuel Santorini SERIÁL Sestra sestřička Sex Music Shakira Sissel Sladké višně Slovensko Smích Spánek Srdce jako kámen Stres Sulika Svatba Svoboda je štěstí Šperky Šťastné dětství Štěstí Švýcarský salašnický pes Tenkrát Tenkrát na západě The Shadows Tine Thing Helseth Trompete Trubka Twist U Zborova Úsměv Úsměv Anny Úsměv pro mne Úvod Úvod a přivítání Václav Havel Vanessa Mae Vánoce Verše jako píseň Veverka Videa o lásce Víno a enologie Vitaminy Vivaldi Vlado Kumpan Vosa útočná Vosy Vtipy a humor Výlety Vyznání pro Pepču Vzpomínky W. A. Mozart: Turecký pochod Waldemar Matuška Webové kamery Weekend What is love When I Fall In Love Yvetta Simonová Yvonne Přenosilová Zahrada Zakynthos Zaláskujte se Zamilovaný Závrať lásky Zdeničko má Zelenina Zlatá šedesátá