Spánek paměť synapse a vědecké objevy. Spánek je nějakým způsobem propojený s pamětí!

Západ slunce nad krajinou...tam kam chodí slunce večer spátMOZEK SYNAPSE a SPÁNEK

Vědci za použití moderních přístrojů sledovali, jak se formují synapse (spojení dvou neuronů v mozku), když tělo spí. Zjistili, že ani velmi intenzivní snahy něco se přes den naučit nemohou nahradit spánek. Již dávno se vědělo, že spánek je nějakým způsobem propojený s pamětí. Vědci se ale přeli o to, co se v mozku při spánku ve skutečnosti děje. Studie amerických a čínských vědců konečně odhalila, jak mechanismus paměti vlastně funguje.
Pokusy byly prováděny na myších. Odborníci je nejprve naučili něco nového a potom nechali jednu skupinu myší spát. Pomocí mikroskopu pak sledovali, co se děje v jejich mozcích. Zjistili, že u myší, které spaly, se vytvořilo o hodně více synapsí než u myší, které vědci spát nenechali. Ty, které si mohly odpočinout, se tedy naučily daleko víc.
Spánek navíc pomáhá odbourat toxiny, které se v těle během dne nashromáždí po usilovném přemýšlení. K oběma těmto spánkovým „funkcím" je však potřeba hlubokého spánku. Pokud máme spánek přerušovaný nebo neklidný, vytvoří se nám synapsí daleko méně.
Dostatek spánku mimo jiné pomáhá k prevenci různých onemocnění, s předpokládanou stresovou a psychosomatickou poruchou jako je například rakovina nebo cukrovka, a lidé jsou po dobrém spánku navíc méně náchylní k infekcím a obezitě.
Civilizační změny lidského chování dokáží biorytmy pěkně rozhodit! Víte jak je to možné? Proč nespíme dobrým hlubokým spánkem?

Paměť už tolik nepotřebujeme? Máme internet a vyhledávače přece! Mobilní internet pokud vím co se chystá, bude jistě sloužit i reklamě.

A z reklamy se hloupne a nespí...

Poznámka: spánek se studuje už dlouho a závěry byly už známé roky....ovšem přišlo léto a tak se hodí téma odpočinku a spánku. Píšou to všude v tisku, síti internetu a na webu.


Zdroj: sociální sítě


#spánek #paměť #zdraví #příroda #psychosomatika #civilizace #odpočinek #reklamy #mobilní internetOBLÍBENÉ a VYBRANÉ

MENU:

memory Osobnosti foto i videa Fotogalerie celebrity Historie našeho mládí cestování Internet Krásné je žít kodex Štěstí Zaláskujte se Fotografie Příroda a zdraví Láska Cesta pro lásku Videa o lásce Roční období a my Svoboda je štěstí Hory Řecko Hudba pro radost Marie Rottrová Moudro pro tento den Trompete Weekend Benátky - Italie Den pro tebe Folklorní slavnosti Květinové štěstí Vzpomínky What is love Zakynthos Závrať lásky Šťastné dětství Heligonka Irsko Kanada - USA Karel Kryl a Láska bláznivá Korsika Lavičky Letectví a kosmonautika Love Story Líbej mě Přátelství Slovensko Sám se sebou Trubka Verše jako píseň Vlado Kumpan Vtipy a humor Zamilovaný Úsměv Úsměv pro mne Dobré jídlo Dobrý vtip Krajino krajino Lidová muzika Lidové písně Petr Novák Příroda kvete Srdce jako kámen Tine Thing Helseth Vánoce Víno a enologie Waldemar Matuška Úsměv Anny Úvod Anne Sophie Mutter Celline Dion Citáty Dělání Dětská radost Hněv milenců Jahody Jen pro ten dnešní den Josef naše láska Jít pro lásku Koledy Komentář Krásná dudačka Lindsey Stirling Merry Christmas Mike Oldfield Once Upon A Time In The West Paměť Peníze Poděkování Praha matka měst Příroda a my Rock and roll Rodina Smích The Shadows Vivaldi Výlety Zlatá šedesátá Írán AMOR UT LACRIMA Alena Vránová Alessandra Mignacca Amazing Grace Anna Netrebko Antická mytologie Antonio Vivaldi Banán Boney M Božejáci Brilianty Bylinky Bílá růže Chile - Atacama Chile - Patagonie Chtíc aby spal Cinderella Diamanty Divoký horský tymián Drupi Dvojčata a housle Edith Piaf El Condor Pasa Enrico Iglesias Enya Fernando Lopez Gianna Nannini Goodbye My Lover Hmyz Houbaření Houby Hvězdy It's a Long Way to Tipperary Jea Paul Belmondo Ježíšek Jiří Vašíček John Denver Jordánsko Judith Durham The Seekers Karel Kryl Keep smiling Kocourek Kolotoč svět Kvítek jabloňový Kylie Minogue Lada Laura Leonardo da Vinci Les Lipový čaj Loudá se půlměsíc Léto Lída Baarová Maceška Marcus Tullius CICERO Megan Fox Michael Jackson Milan Kundera Mireille Mathieu Mix videa Modlitba Modrý sarafán Most přes řeku Kwai Moře Mustangs Nana Mouskouri Naše kuchyně O Shenandoah Ocamova břitva Olivový olej Olympic Ostrov Ovidius Paul Anka Diana Perský kocourek Sammuel Peru Petra Petula Clark Phil Collins Pivní etický kodex Prodaná nevěsta Psychosomatická medicina Předehra Případy Přítel Radkin Honzák Radůza Rande Rangers Rebelové - Mně se líbí Bob Red Hot Richard Adam Rita Pavone Roman Šebrle SERIÁL Sammuel Santorini Sestra sestřička Sex Music Shakira Sissel Sladké višně Spánek Stres Sulika Svatba Tenkrát Tenkrát na západě Twist U Zborova Vanessa Mae Veverka Vitaminy Vosa útočná Vosy Vyznání pro Pepču Václav Havel W. A. Mozart: Turecký pochod Webové kamery When I Fall In Love Yvetta Simonová Yvonne Přenosilová Zahrada Zdeničko má Zelenina Áji Úvod a přivítání Čajkovskij Tschaikowsky Čtyřčata Šperky Švýcarský salašnický pes

Vybraný příspěvek

Měsíční jahody. V předjaří zasejete a v létě již sklízíte odměnu, která postupně dozrává až do podzimu. Jahody, Zahrada, Květinové štěstí

Měsíční jahody Ze semen se pěstují takzvané měsíční jahody Starší odrůda Rujana plodí celý rok, její plody jsou voňavé a sladké skor...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...